Energia Z NATURALNEGO ŹRÓDŁA
bilansowanie energii w Twoim domu

Dla domu

Fotowoltaika w Twoim domu to znakomita, długoterminowa inwestycja, zapewniająca szereg korzyści.

Cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną nawet o 95%. Ustawa, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2016 r. wprowadza system bilansowania energii dla instalacji prosumenckich:

  • dla instalacji do 10 kW bilansowanie jest przeliczane przez współczynnik 0,8 czyli za każdą wyprodukowaną kWh przez przez system fotowoltaiczny zakład energetyczny zaliczy Ci 0,8 kWh,
  • dla instalacji od 10 - 40 kW bilansowanie jest przeliczane przez współczynnik 0,7 czyli za każdą wyrpdukowaną kWh przez system fotowoltaiczny zakład energetyczny zaliczy Ci 0,7 kWh.

PRZYKŁADOWO:

Przeciętny dom jednorodzinny zużywa 3500 kWh w przeciągu roku, system fotowoltaiczny o mocy 4 kW produkuje rocznie ok. 4200 kWh po przemnożeniu przez współczynnik 0,8 otrzymujemy 3360 kwh, które odejmujemy od naszego zużycia i otrzymujemy 140 kWh, za które musimy zapłacić do naszego operatora OSD. W praktyce oznacza to, że możemy zmniejszyć nasze rachunki za energię elektryczną o 95%!

EKO kredyt

Skorzystaj z preferencyjnego finansowania i stwórz własne źródło energii!

Będziesz mógł otrzymać nawet 30-procentową dotację ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

zobacz więcej
Dlaczego fotowoltaika się opłaca?
OSZCZĘDZASZ pieniądze
Oszczędza Twoje pieniądze zmniejszając rachunki za energię elektryczną. Większość wyprodukowanej energii przeznaczana jest na własny użytek. Zwrot z takiej inwestycji wynosi 10-15% rocznie (dla porównania zyski z tradycyjnej lokaty bankowej to ok. 2-3% rocznie).
ZYSKUJESZ niezależność
Pozwala uzyskać niezależność energetyczną. W znacznie mniejszym stopniu dotyczą Cię podwyżki cen prądu wynoszące średnio rocznie aż 7%. Paradoksalnie im bardziej będą rosły stawki energii konwencjonalnej, tym większe oszczędności generuje instalacja fotowoltaiczna.
BILANSUJESZ energię
Bilansowanie energii pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną nawet o 95%!
Dodatkowe korzyści:
  • system fotowoltaiczny chroni Cię przed podwyżkami cen energii elektrycznej,
  • dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zwraca się już po ok. 7 latach,
  • to inwestycja, na którą nie musisz posiadać własnych środków. Istnieje wiele sposobów finansowania i wspierania fotowoltaiki. Proponujemy bardzo atrakcyjny system ratalny z oprocentowaniem na poziomie 0,4% miesięcznie!
  • nie wymaga zabiegów konserwacyjnych. Systemy fotowoltaiczne nie posiadają ruchomych części, a deszcz zazwyczaj wystarcza, aby utrzymać je w należytej czystości,
  • jest długoterminowa ze względu na trwałość paneli fotowoltaicznych - ponad 25 lat, pozwala produkować na własnym dachu zieloną energię, chroniąc środowisko naturalne, a tym samym nasze zdrowie i zdrowie przyszłych pokoleń.

 
DARMOWY AUDYT FOTOWOLTAICZNY Skontaktuj się z nami, bezpłatnie opracujemy dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie! Zapytaj o szczegóły

POLSKA GRUPA ENERGII FOTOWOLTAICZNEJ SP. Z O.O.

ul. Tomasza Strzembosza 1/33
20-153 Lublin
kom.: +48 604 981 482 +48 790 580 033
e-mail:
Polityka prywatności