GMB
Energia Z NATURALNEGO ŹRÓDŁA
bilansowanie energii w Twoim domu

Dla domu

Instalacje fotowoltaiczne dla domu

Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki za elektryczność, szczegółowo zapoznaj się z proponowanymi przez nas rozwiązaniami. Dają one wiele wymiernych korzyści, obok których nie sposób przejść obojętnie. Instalacje fotowoltaiczne dla domu to znakomita, długoterminowa inwestycja, mająca wiele zalet.

Technologie oparte na odnawialnych źródłach energii cieszą się coraz większą popularnością. Są to rozwiązania pozwalające na uzyskanie czystej, ekologicznej oraz taniej energii. Fotowoltaika pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną nawet o 95%. Ustawa, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2016 r. wprowadza system bilansowania energii dla instalacji prosumenckich:

 • dla instalacji do 10 kW bilansowanie jest przeliczane przez współczynnik 0,8 czyli za każdą wyprodukowaną kWh przez przez system fotowoltaiczny zakład energetyczny zaliczy Ci 0,8 kWh,
 • dla instalacji od 10 - 40 kW bilansowanie jest przeliczane przez współczynnik 0,7 czyli za każdą wyrpdukowaną kWh przez system fotowoltaiczny zakład energetyczny zaliczy Ci 0,7 kWh.

PRZYKŁADOWO:

Przeciętny dom jednorodzinny zużywa 3500 kWh w przeciągu roku, system fotowoltaiczny o mocy 4 kW produkuje rocznie ok. 4200 kWh po przemnożeniu przez współczynnik 0,8 otrzymujemy 3360 kwh, które odejmujemy od naszego zużycia i otrzymujemy 140 kWh, za które musimy zapłacić do naszego operatora OSD. W praktyce oznacza to, że możemy zmniejszyć nasze rachunki za energię elektryczną o 95%!

Proponowane przez nas instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych są więc inwestycją na lata, dzięki której możesz znacząco obniżyć koszty użytkowanej energii elektrycznej. Pozwala również uniezależnić się od publicznych dostawców oraz nie przejmować się cenami prądu, co jest niezwykle cenne w dobie częstych podwyżek mających miejsce w ostatnim czasie. Można nawet z jej pomocą zarobić! Stając się prosumentem, który nie tylko konsumuje energię wytworzoną z odnawialnych źródeł, ale również wprowadza jej nadwyżki do publicznej sieci elektroenegretycznej.

W naszej ofercie znajdują się także rozwiązania dla firm. Wykonujemy zarówno niewielkie instalacje, jak i farmy fotowoltaiczne.

energia
Dlaczego urządzenia fotowoltaiczne są opłacalne?
OSZCZĘDZASZ pieniądze
Fotowoltaika obniża Twoje rachunki za energię elektryczną, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze. Większość wyprodukowanej energii można przeznaczyć na własny użytek. Zwrot z inwestycji wynosi 10-15% rocznie (zyski z tradycyjnej lokaty bankowej mogą wynieść ok. 2-3% rocznie).
ZYSKUJESZ niezależność
Dzięki tej technologii można uzyskać niezależność energetyczną. Korzystanie z niej sprawia, że podwyżki cen prądu, wynoszące średnio 7% rocznie, dotyczą Cię w niewielkim stopniu. Co ciekawe, im bardziej będą rosły ceny energii konwencjonalnej, tym większe oszczędności wygeneruje instalacja fotowoltaiczna.
BILANSUJESZ energię
Tego typu instalacje pozwalają na bilansowanie energii, które zmniejsza rachunki za energię elektryczną nawet o 95%!
Dodatkowe korzyści:
 • system fotowoltaiczny chroni Cię przed podwyżkami cen energii elektrycznej,
 • dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zwraca się już po ok. 7 latach,
 • to inwestycja, na którą nie musisz posiadać własnych środków. Istnieje wiele sposobów finansowania i wspierania fotowoltaiki. Proponujemy bardzo atrakcyjny system ratalny z oprocentowaniem na poziomie 0,4% miesięcznie!
 • nie wymaga zabiegów konserwacyjnych. Systemy fotowoltaiczne nie posiadają ruchomych części, a deszcz zazwyczaj wystarcza, aby utrzymać je w należytej czystości,
 • jest długoterminowa ze względu na trwałość paneli fotowoltaicznych - ponad 25 lat, pozwala produkować na własnym dachu zieloną energię, chroniąc środowisko naturalne, a tym samym nasze zdrowie i zdrowie przyszłych pokoleń.

 
Bezzwrotna dotacja 6000 zł w programie rządowym Mój Prąd

Nabór wniosków jest prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW.

Zasady Programu:

 • Ilość wniosków ograniczona – budżet na projekt 1mld złotych.
 • Dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej od 2kW do 10kW
 • Wysokość dotacji bezzwrotnej do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV, nie więcej niż 5 tys. zł
 • Beneficjentem programu jest osoba fizyczna, która jest stroną umowy przyłączeniowej
 • Do wniosku o dofinansowanie należy załączyć: fakturę za zakup i montaż instalacji PV, dowód zapłaty faktury, dokument potwierdzający instalację licznika dwukierunkowego wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej.

Szczegółowe informację znajdują się na stronie: https://mojprad.gov.pl/

DARMOWY AUDYT FOTOWOLTAICZNY Skontaktuj się z nami, bezpłatnie opracujemy dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie! Zapytaj o szczegóły

POLSKA GRUPA ENERGII FOTOWOLTAICZNEJ SP. Z O.O.

ul. Tomasza Strzembosza 1/33
20-153 Lublin
kom.: +48 604 981 482 +48 790 580 033
e-mail:
Polityka prywatności